IMPLANTY ZĘBOWE – mity w które nie warto wierzyć!

Leczenie implantologiczne jest bezpieczne i skuteczne. Pomimo tego na ten temat krąży wiele stereotypów. Kilka mitów obalamy.

Jedną z najlepszych metod uzupełniania braków w uzębieniu jest wszczepienie implantu zębowego. Sprawdza się ta technika zarówno u osoby, która chce zastąpić brak pojedynczego zęba, jak i u takiej, która ma na całkowite bezzębie. Pomimo tego wielu pacjentów odkłada decyzję o leczeniu implantologicznym na później. Dlaczego? 

W dużej mierze wynika to z braku wiedzy oraz z niesprawdzonych opinii, które to wywołują niepotrzebne – i jak się zaraz przekonasz – nieuzasadnione obawy pacjentów.

Wszczepienie implantu boli

Nie ma się czego obawiać, ponieważ do zabiegu stosujemy znieczulenie miejscowe. Dzięki temu jest on bezbolesny.

Każdy stomatolog może podjąć się leczenia implantologicznego

Jedynie dentyści z profesjonalną wiedzą, praktyką i odpowiednimi kwalifikacjami potrafią w sposób bezpieczny oraz skuteczny wykonać leczenie implantologiczne. Najlepsze kompetencje posiadają stomatolodzy, którzy ukończyli kursy i wiele szkoleń z procedur implantologicznych.

Leczenie implantologiczne może powodować alergię

Większość implantów stomatologicznych wykonuje się z tytanu. Materiał ten jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. U większości osób nie wywołuje uczulenia, a alergie spowodowane tym surowcem zdarzają się bardzo rzadko. W przypadku wystąpienia alergii lekarz implantolog może zastosować implant zęba cyrkonowy.

Implanty zębowe nie są trwałe?

Implantologia to dziedzina, która cały czas się rozwija i oferuje coraz lepsze i skuteczniejsze rozwiązania, dzięki czemu współczesne implanty wyróżniają się wysoką jakością oraz trwałością. W wielu przypadkach są one rozwiązaniem nawet na całe życie. Kluczowym jest to, aby troszczyć się o nie tak samo jak o naturalne zęby, należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej i regularnie chodzić na wizyty kontrolne. Warto też dwa razy w roku wykonać zabieg higienizacji w gabinecie dentystycznym.

Każdy implant jest tej samej jakości – cena nie ma znaczenia?

Zdecydowana większość implantów jest zrobiona z tytanu. Nie oznacza to jednak, że nie ma między implantami różnic. To jakiej są jakości, zależy np. od tego precyzji wykonania implantu. Istnieje jednak więcej czynników, które mają wpływ nie tylko na wyższą cenę, lecz także na jakość gotowego implantu. 

Implanty stomatologiczne nie są dla pacjentów w przypadku całkowitego braku uzębienia

Wszczepienie implantów jest sposobem leczenia dla osób, które utraciły wszystkie zęby. Wszczepy są stabilne, protezy zębowe umocowane są do nich na stałe i nie chwieją się. Dzięki temu pacjenci bez trudu mówią, przeżuwają pokarmy i odzyskują swobodę uśmiechania się, co oczywiście pozytywnie wpływa na ich samoocenę oraz komfort życia.

Implanty stomatologiczne są przeciwwskazaniem do zrobienia rezonansu magnetycznego

Nie ma dowodów świadczących o ich szkodliwym działaniu na zdrowie w trakcie wykonywania rezonansu magnetycznego, jednak przed badaniem należy poinformować lekarza o tym, że posiada się implant zębowy.

Leczenia implantologiczne nie jest dla starszych pacjentów

Implanty wszczepia się także starszym osobom. Jedynie stan zdrowia może być przeszkodą do wykonania zabiegu, a nie wiek pacjenta. 

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zastanawiasz się nad leczeniem implantologicznym, zadzwoń pod numer 510 170 009. Chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy!