Implanty ceramiczne

 

Niezależnie od tego czy odbudowywany jest jeden ząb, czy cały łuk, użyty materiał musi być stabilny i neutralny a do tego wytrzymały. Implanty ceramiczne wykonane są z tlenku cyrkonu (od dawna używanego też w endoprotezach stawu biodrowego), który całkowicie spełnia wymienione wymagania. Dzięki niezwykle stabilnej strukturze chemicznej, z ceramiki nie uwalniają się jony ani żadne inne związki chemiczne. Ceramika nie podlega korozji i nie wywołuje reakcji zapalnych. W naszej klinice używane są ceramiczne implanty cyrkonowe Straumann, opracowane specjalnie z myślą o zdrowiu i estetyce. Implanty ceramiczne stanowią świetny wybór dla pacjentów pragnących trwale, minimalnie inwazyjnie i estetycznie odbudować swój uśmiech a także dla tych, którzy nie chcą wprowadzać metalu do organizmu lub mają nietolerancję tytanu.

Cechy implantów ceramicznych Straumann PURE

  • Wykonane w 100% z tlenku cyrkonu stabilizowanego tlenkiem itru (Y-TZP)
  • Dostępny w wersji monotypowej na poziomie tkanki lub dwuczęściowej konstrukcji na poziomie tkanki
  • Powierzchnia jest pokryta topografią Straumann ZLA
  • Naturalny biały kolor
  • Wewnętrzne połączenie mocowania implantu z filarem implantu zapewnia doskonałą estetykę.
  • Obrobiona maszynowo szyjka ma 1/8 mm.
Pacjenci mogą skupiać się na tym, co dzieje się powyżej linii dziąseł, jako oznaki pomyślnego procesu odbudowy. Chociaż jest to ważne, prawdziwy sukces implantu dentystycznego zależy od tego, co dzieje się pod tkanką.
 
Po wszczepieniu implantu element mocujący implantu oraz otaczająca go kość i tkanka zaczynają się goić lub osteointegrować. Termin osteointegracja oznacza po prostu proces, w którym implant dentystyczny zostaje stopiony lub staje się częścią naturalnej kości. Implant ceramiczny Straumann PURE okazał się doskonałym sukcesem dzięki swojej topografii ZLA®,  skutkującej szybką i przewidywalną osteointegracją.
 
Implant ceramiczny Straumann PURE ma biały kolor i naśladuje wygląd korzeni naturalnego zęba. Jest to ważne w przypadku pacjentów, którzy mają cienką tkankę i wystające linie warg. Ponieważ implanty te naśladują naturalne korzenie zębów, w przeciwieństwie do metalowych elementów znajdujących się w implantach tytanowych, wtapiają się w tkankę, zapewniając naturalny wygląd.
 
Często w przypadku stosowania elementów metalowych w implantologii stomatologicznej prześwit metalu przez cienką tkankę powoduje efekt szarości, co skutkuje niekorzystnym efektem estetycznym.

Dzięki systemowi implantów ceramicznych PURE nawet bardzo wymagający pacjenci mogą uśmiechać się pewnie. Bez kompromisów w zakresie estetyki, niezawodności i najbardziej naturalnego doboru materiału. System implantów ceramicznych Straumann® PURE jest wynikiem ponad 12 lat nieustannych badań i rozwoju, dopóki implant ceramiczny nie spełnił naszych najwyższych standardów jakości. Łączy szwajcarską jakość, precyzję, siłę i sukces kliniczny w innowacyjnym rozwiązaniu, które pomaga zaspokoić potrzeby Twoich pacjentów.

Estetyka

Wysokiej klasy rezultaty estetyczne, korzystne zarządzanie tkankami miękkimi.

Jakość

Wysokowydajna ceramika cyrkonowa, w 100% przetestowana.

Powierzchnia

Powierzchnia ZLA® z rewolucyjnymi właściwościami osteointegracji.

Elastyczność

Elastyczne protokoły leczenia, cyfrowe przedoperacyjne planowanie implantów.

Innowacja

Nowy system, który pomoże Ci powiększyć pulę pacjentów.

Nie zawiera metalu

Bezmetalowa alternatywa dla implantów tytanowych.

Strefa zainteresowania

Odbudowy estetyczne: Pozwól swoim pacjentom cieszyć się życiem z pięknym uśmiechem.

Dożywotnia gwarancja Straumann®

Dla Twojego spokoju ducha.

Katalog implantów Strauman Ceramic pod linkiem KLIKNIJ (wersja angielska)