Implanty zębów – Najczęściej zadawane pytania

W przeciwieństwie do tego co zapewne sądzisz koszty tradycyjnej protetyki wcale nie są korzystniejsze.

Koszty leczenia zależą od ilości potrzebnych implantów jak również od tego czy augmentacja kości będzie konieczna. Innymi czynnikami wpływającymi na cenę jest sam rodzaj zabiegu, praca laboratorium, rodzaj rekonstrukcji protetycznej oraz honoraria dentysty oraz technika.

Szczegółowy kosztorys zostaje stworzony zawsze po analizie powyższych czynników, a implanty mogą okazać się bardziej korzystne finansowo w długim okresie.

Leczenie implantologiczne to nie eksperymenty, tylko bardzo dobrze udokumentowane nowoczesne leczenie, zgodne ze współczesnym stanem wiedzy, które zostało naukowo sprawdzone i jest wykorzystywane od dziesięcioleci przez lekarzy na całym świecie.

 

W zależności od stanu zdrowia każdego pacjenta potencjalne czynniki ryzyka mogą się różnić. Zła higiena jamy ustnej lub utrudnione gojenie ran w związku z istniejącymi schorzeniami ogólnymi może wpłynąć na sukces leczenia implantami.

Ponieważ każda chirurgiczna procedura niesie ze sobą potencjalne ryzyko, Twój dentysta oceni dokładnie czy implanty są rozwiązaniem dla Ciebie.

Implanty dentystyczne są wprowadzane w znieczuleniu miejscowym aby zminimalizować dyskomfort. Jeśli masz wątpliwości odnośnie stanu miejsca po zabiegu proszę skontaktuj się ze swoim dentystą.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w formie ankiety na 10,000 pacjentów w Niemczech (Riegl), 67% badanych było “bardzo zadowolonych” z rekonstrukcji na implantach, a 31% było “zadowolonych”. Wśród pacjentów z konwencjonalną protetyką tylko 42% określiło że są “bardzo zadowoleni” podczas gdy 44% tylko “zadowoleni”.

Wprowadzenie implantów jest możliwe, kiedy kość przestanie rosnąć. Dlatego też, u młodych pacjentów implanty mogą zostać zastosowane tylko w przypadku pełnego zakończenia rozwoju kości. Z drugiej strony, nie ma określonego ograniczenia maksymalnego wieku – oczywiście, pod warunkiem, że pacjent nie jest obciążony innymi medycznymi czynnikami co zostanie ocenione wcześniej przez dentystę.

Tytan to biokompatybilny materiał. Oznacza to, że nie jest toksyczny i jest dobrze tolerowany przez organizm. Implanty wykonane z tytanu łączą się bardzo dobrze z żywą tkanką kostną i są wykorzystywane od dziesięcioleci w medycynie. Do dziś dzień nie został udokumentowany żaden przypadek alergii na tytan. Dzięki tym cechom implanty tytanowe mogą przetrwać dziesięciolecia.

 

Jeśli jednak szukasz alternatywy bez metalu istnieje rozwiązanie w postaci implantów ceramicznych Straumann® (Straumann®PURE). Są one wykonane z wysoko odpornej ceramiki i zaprojektowane dla osiągnięcia najwyższej estetyki i funkcjonalności. W przypadkach cienkiego dziąsła implant ten nie będzie widoczny ponieważ jest w kolorze naturalnego zęba.

Oryginalne komponenty Straumann znadziesz na całym świecie w ponad 70 krajach.

Program Straumann Classic oznacza dostępność pasujacych elementów protetycznych nawet dla implantów wprowadzonych tak wcześnie jak w 1974. Części zamienne do Twojego implantu są dostępne.

Po umieszczeniu implantów proces łączenia z kością (osseointegracji) trwa około 6- 8 tygodni.

 

W tym czasie implant osiąga stabilizację potrzebną do tego aby mógł zostać obciążony jak naturalny ząb. Jak zawsze czas gojenia może być różny w zależności od warunków i wskazań.

Badania, firma Straumann rozwija oraz produkuje implanty stomatologiczne od 1974 roku, a ponad 14 milionów zostało już wszczepionych u pacjentów. Dzięki szwajcarskiej precyzji wykonania oraz doskonałości klinicznej, system implantów Straumann® zdobył światowe uznanie i jest liderem w dziedzinie implantologii. Przez ponad 35 lat badań naukowych i klinicznych, popartych ponad 700 naukowymi publikacjami1, stał się jednym z najlepiej udokumentowanych systemów implantologicznych na świecie.

1 According to the PUBMED database query “Straumann Dental Implant OR ITI dental implant”, 733 results as per 6th of October 2014 – with the first entry being “Schroeder A. et al.: The accumulation of osteocementum around a dental implant under physical loading, 1978.”